fbpx

ZERO WASTE FEST’20

Žemiškas, Atviras, Pozityvus – 2021 festivalio darbai jau pradėti, sekite mus Facebook paskyroje ir pirmieji sužinokite 2021 Zero Waste fest naujienas!

Na, o kam įdomu, žemiau kviečiame pasiskaityti apie 2020-tųjų festivalio akimirkas.

Į alternatyvų populiarinimą, aplinkai draugiškus judėjimus ir pozityvų pokytį, per edukatyvų ir smagų susibūrimą 🌿🐳

Zero Waste Fest’20 – gamtai draugiškas vasaros festivalis kviečiantis suburti kuo platesnę grupę asmenų besidominčių aplinkosauginėmis temomis, alternatyvų ieškojimais, aktyviu laisvalaikiu. Festivalyje laukiame ne tik „be atliekio” gyvenimo šalininkų, tačiau ir tų, kuriems kyla klausimas, dėl asmeninio indėlio link tvaresnio rytojaus. Taigi, esi pradedantysis rūšiuotojas ar įgudęs „freeganas”, nesvarbu, esi laukiamas Zero Waste festivalyje.

Populiarinkime alternatyvius pasirinkimus ir aplinkai draugiškus judėjimus Lietuvoje, garsiai ir aiškiai šnekėkim apie perdirbimą, pakartotinį naudojimą, kompostavimą bei visišką plastiko medžiagų atsisakymą, juk pozityvus pokytis gali ateiti ir per džiugius susibūrimus.

Judėkime link Zero waste visuomenės kartu!

Šių metų festivalio programa nemokama!

Sakoma, jei nori pozityvių pokyčių – pradėk nuo savęs.

Tad skelbiame, jog pilna festivalio programa nebus apmokestinta!

Taigi šiais metais visos festivalio erdvės, įskaitant muzikos pasirodymus, bus nemokamos ir prieinamos VISIEMS.

Sprendimas padaryti festivalio programą nemokamą buvo priimtas siekiant tikslo, kad Zero Waste Fest’20 taptų tikru VISŲ festivaliu ir, kad į jį galėtų atvykti ne tik besidomintys tvariu gyvenimo būdu, bet ir tie, kurie tik porą kartų yra girdėję žodžių junginį – zero waste, apie kurį pastaruoju metu visi tiek kalba. Taip pat – kad į jį galėtų atvykti ir šeimos su vaikais, studentai, jaunimas, vyresnio amžiaus žmonės.

Sėkmingai susimokėję taršos kompensavimo mokestį – savaitgalis Antalieptėje Jums garantuotas.

Kam reikalingas taršos kompensavimo mokestis? Festivalyje susidarančios atliekos bei išeikvotos sąnaudos yra vienas ryškiausių padarinių aplinkai bei akivaizdus poveikis festivalio lankytojui. Tai taip pat yra viena brangiausių festivalių išlaidų. Festivalio metu galėsite naudotis tualetais, dušais, geriamu vandeniu, elektra, kompostavimo bei šiukšlių konteineriais tik iš anksto užsiregistravę bei susimokėję šį mokestį.

Šiuo metu įgyvendiname aplinkosaugos požiūriu sąmoningą atliekų skaičiavimo bei taršos kompensavimo schemą, arba kitaip – skaičiuosime festivalio paliktus pėdsakus, tad festivalio metu nenustebkit jei būsite pakalbinti vieno iš mūsų savanorio.

Įvertinę ir išmatavę, kokį pėdsaką palieka festivalis, kiek atliekų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų, vandens buvo sunaudota nuo festivalio organizavimo pradžios iki paskutinio taško padėjimo ant „i“ kompensuosime prisidėdami prie ilgalaikių aplinkosaugos projektų apie kuriuos papasakosim šiek tiek vėliau.

Tᴀʀšᴏs ᴋᴏᴍᴘᴇɴsᴀᴠɪᴍᴏ ᴍᴏᴋᴇsᴛɪ̨ ɢᴀʟɪᴛᴇ sᴜsɪᴍᴏᴋᴇ̇ᴛɪ ᴄ̌ɪᴀ:
https://bit.ly/3eOe2jk

Ką atneš 2020 festivalis?

Šiemet netrūks naujienų – Urban Earth Lovers TALKS erdvė šiais metais tampa didesnė, o ten vyksiančios edukacijos ir diskusijos VANDENS tema taps festivalio epicentru.
Kol suaugę dalyvaus diskusijose ar dirbtuvėse gaminsis muilą, mažuosius bei jaunesnius festivalio lankytojus užims profesionalūs edukatoriai, pasitikdami visus su edukatyviomis ir turiningomis veiklomis „National Geographic KIDS” ir jaunuolių erdvėje.
Taipogi, festivalis turės: „Atradimų” veiklas, kurios bus skirtos norintiems pasportuoti, pajudėti bei ištyrinėti Antalieptę supančią gamtą.
Atsipalaidavimo” zona su gardžia kava, ištiestais kilimais – norintiems atgauti jėgas, ar plūduriuojantis plaustas norintiems visiškai atsijungti ir pasinerti į vasarišką nuotykį.
Judesyje” bus gausu harmoningų praktikų mėgstantiems atgimti vis iš naujo. „Dirbtuvių kiemas” lauks visų norinčių pasigaminti patiems vadovaujantis zero/low waste principais ar įsigyti naudingų, kasdien naudojamų daiktų.
Atokioje nuo miesto gatvių šurmulio „Inovatorių slėnio” erdvėje klausytojų lauks muzikiniai pasirodymai, o visi išalkę galės rinktis iš daugybės pasirinkimų maisto turgaus šefų siūlomų vegetariškų ir veganiškų patiekalų bei gėrimų.

Geidžiantiems maksimalaus restarto – „Detox’’ bilietas,tiems, kurie nori suteikti savo organizmui nuostabias atostogas. Pasirūpinsime Jūsų meniu tris kartus dienoje, vaistažolių arbatomis vakarais bei užkandžiais viso festivalio metu.Programa sukurta pasitarus su dietologais taip, kad Jūs gautumėte maksimalią naudą.

Augame kartu su Jumis, mokomės ir reaguojame į pastebėjimus. Šiais metais ypatingą dėmesį skirsime: naudojamos elektros renginio metu minimalizavimui. Patogiems, kompostavimo ir maisto rūšiavimo taškams. Aktyviai dirbsime su lokaliais tiekėjais bei koncentruosimės į mažųjų lankytojų norus.

Šiais metais nusprendėme paklausti Jūsų, kokią temą turėtume išnagrinėti giliau ir kokioje sferoje norėtumėt įgyti daugiau žinių, balsavimo metu pasirinkta tema – VANDUO.

Kodėl vanduo?

Tai – svarbiausia medžiaga, palaikanti gyvybę Žemėje. Lietus, sniegas, rasa, rūkas – visa tai yra vanduo. Vandens yra ore, gyvuosiuose organizmuose, žemėje.
Vandenynuose užsimezgusi gyvybė iki šiol slepia nuo mūsų daug paslapčių – vandenynų dugnas ištyrinėtas mažiau nei kosmosas. Vanduo nulemia klimatą bei orus.
Žmonijos civilizacija yra labai glaudžiai susijusi su vandens elementu. Seniausios žmonių gyvenvietės kūrėsi prie upių ir ežerų, šiuolaikinių technologijų laikais pramonei būtini milžiniški vandens kiekiai. Be vandens neįsivaizduojame savo laisvalaikio ar kasdienių darbų.
Vis daugiau jo suvartojama dėl augančio Žemės gyventojų skaičiaus, ekonomikos plėtros, klimato pokyčių. Net 70 proc. vandens sunaudojama žemės ūkyje – laistymui. Nesuvokdami vandens svarbos, daug jo paleidžiame vėjais ir užteršiame nesusimąstydami apie pasekmes: neužsukame čiaupo valydamiesi dantis, viešbučiuose kasdien keičiami ir skalbiami rankšluosčiai, visiškas vandens netaupymas vonioje ar duše.
Tad lysime giliau, kalbėsimės, klausime – atsakysime, populiarinsime alternatyvius pasirinkimus, juk tik per bendrą būvį pažadinsime mūsų sąmonėje naują suvokimą, santykį su žeme, vandeniu, gamta. Garsiai ir aiškiai šnekėkim apie perdirbimą, pakartotinį naudojimą bei plastiko medžiagų atsisakymą, juk pozityvus pokytis gali ateiti ir per džiugius susibūrimus. Judėkime link zero waste visuomenės kartu!

Pas mus rasite:

Pirmąjį festivalį Lietuvoje, išieškojusį žemei draugiškus sprendimus organizuojant kiekvieną renginio aspektą. Atvykti verta, vien dėl pavyzdžio, kaip žemei draugiškas renginys gali atrodyti ir kokios alternatyvos galimos ir jūsų namuose;

Su Zero Waste fest atrasite:

Urban Earth Lovers TALKS erdvę, kurioje vyksiantys pranešimai bei diskusijos VANDENS tema taps festivalio epicentru. 

Festivalis apibūdinamas kaip „aplinkai draugiškas judėjimas“, kurio metu lankytojai renginyje dalyvaus diskusijose su Miglė Makuškaite, Urban Earth Lovers bendraįkūrėja, Benediktu Gyliu, interneto verslininku, RIMI Lietuva atstovu Liudviku Aleliūnu, „Uoga Uoga“ įkūrėja Lena Sokolovska ir daug kitų gerai žinomų švaresnio rytojaus organizacijų bei veidų. Festivalio lankytojus savo originalia kūryba vakaro programoje žavės ekologijos fanas Jurgis DID, Kabloonak ir Girių dvasios.

Veiksmo bus visiems, tad verta atvykti su visa šeima.

„National Geographic KIDS” ir jaunuolių erdvėje veiklos sprogte sproginės, nuo “pasigamink aitvarą” dirbtuvių, skautiškų gudrybių iš Žematijos skautų, paskaitų apie vandenį ir ekologiją jaunuoliams iki sapnų gaudyklių dirbtuvių bei pačių mažiausų – “nuliukų” užsiemimų. Gyvas prisilietimas per kūrybą ir pojūčius, yra geriausias būdas ugdyti smalsumą, alkį žinioms, norą jį pažinti ir kurti.

Judesio erdvėje, per įvairias praktikas galėsit įsiklausyti į savo kūno kalbą, patyrinėti lankstumo ribas ir atrasti raktą suvaldantį chaosą fiziniame kūne ir harmoniją lytėjime, garse ir mintyse.

Priešingai nei Atradimo erdvėje, kur prikaupusius energijos kvies laukinė patirtis po Antalieptę supančius miškus, vandenis ir pelkes. Smalsios bei aktyvios veiklos sužadins užslėptą prigimtį, mėgstantys iššūkius leisis į žygius naktį bei naujus atradimus.

Atsipalaidavimo erdvėje pasijusite lyg priartėję prie utopijos, ant žolės ištiesti kilimai kvies prigulti ir pasigrožėti dangumi, gardžios kavos kvapą norėsis pagauti, o eko-plaustas nuplukdys ieškoti nuotykių į tvenkinio vidurį.

Skonių turguje galėsit pasistiprinti augaliniu maistu. Veganiškų bei įdomesnių kulinarijos ir konditerijos gaminių bus gausu: Tealure supažindins su arbata iš Nepalo bei jos kambučia, This is coffee gundys užsukti šviežios kavos aromatu, Vegar kvies skanauti neįprastais pyragėliais, Skonių giraitė rūpinsis saldėsių mėgėjų norais, Pick me up juice numalšins troškulį glotnučiais ar sultimis, na, o Jogos virtuvė pamaitins iš širdies!

Dirbtuvių kieme bus karšta nuo zero/low waste veiklų. Turėsite galimybę susipažinti su metodais, bei praktiškai juos išbandyti. Skirtingos organizacijos, tikinčios ir dirbančios „zero/ low” waste principais pasidalins su jumis įvairiais patarimais, pavyzdžiui, kaip pasigaminti kūno deodorantą; patars iš kokios medžiagos geriausia pasisiūti per naudojamą maišelį ir net padės tai padaryti; galiausiai turėsite galimybę susikurti savo svajonių dviratį ar iš kavos tirščių nusilipdyti indelį.

Spustelkit čia pamatyti 2020 Programą.

2019-ųjų žinių radijo laidoje „Mažiau yra daugiau“ Milda Noreikaitė kalbina festivalio ,,Zero waste’’ organizatorę Gretą Ašmantaitę.

 

 

Sekite mus Facebook