ZERO WASTE FEST’20

Žemiškas, Atviras, Pozityvus

Į alternatyvų populiarinimą, aplinkai draugiškus judėjimus ir pozityvų pokytį, per edukatyvų ir smagų susibūrimą 🌿🐳

Zero Waste Fest’20 – gamtai draugiškas vasaros festivalis kviečiantis suburti kuo platesnę grupę asmenų besidominčių aplinkosauginėmis temomis, alternatyvų ieškojimais, aktyviu laisvalaikiu. Festivalyje laukiame ne tik „be atliekio” gyvenimo šalininkų, tačiau ir tų, kuriems kyla klausimas, dėl asmeninio indėlio link tvaresnio rytojaus. Taigi, esi pradedantysis rūšiuotojas ar įgudęs „freeganas”, nesvarbu, esi laukiamas Zero Waste festivalyje.

Populiarinkime alternatyvius pasirinkimus ir aplinkai draugiškus judėjimus Lietuvoje, garsiai ir aiškiai šnekėkim apie perdirbimą, pakartotinį naudojimą, kompostavimą bei visišką plastiko medžiagų atsisakymą, juk pozityvus pokytis gali ateiti ir per džiugius susibūrimus.

Judėkime link Zero waste visuomenės kartu!

Ką atneš 2020 festivalis?

Šiemet netrūks naujienų – Urban Earth Lovers TALKS erdvė šiais metais tampa didesnė, o ten vyksiančios edukacijos ir diskusijos VANDENS tema taps festivalio epicentru.
Kol suaugę dalyvaus diskusijose ar dirbtuvėse gaminsis muilą, mažuosius bei jaunesnius festivalio lankytojus užims profesionalūs edukatoriai, pasitikdami visus su edukatyviomis ir turiningomis veiklomis „National Geographic KIDS” ir jaunuolių erdvėje.
Taipogi, festivalis turės: „Atradimų” veiklas, kurios bus skirtos norintiems pasportuoti, pajudėti bei ištyrinėti Antalieptę supančią gamtą.
Atsipalaidavimo” zona su gardžia kava, ištiestais kilimais – norintiems atgauti jėgas, ar plūduriuojantis plaustas norintiems visiškai atsijungti ir pasinerti į vasarišką nuotykį.
Judesyje” bus gausu harmoningų praktikų mėgstantiems atgimti vis iš naujo. „Dirbtuvių kiemas” lauks visų norinčių pasigaminti patiems vadovaujantis zero/low waste principais ar įsigyti naudingų, kasdien naudojamų daiktų.
Atokioje nuo miesto gatvių šurmulio „Inovatorių slėnio” erdvėje klausytojų lauks muzikiniai pasirodymai, o visi išalkę galės rinktis iš daugybės pasirinkimų maisto turgaus šefų siūlomų vegetariškų ir veganiškų patiekalų bei gėrimų.

Geidžiantiems maksimalaus restarto – „Detox’’ bilietas,tiems, kurie nori suteikti savo organizmui nuostabias atostogas. Pasirūpinsime Jūsų meniu tris kartus dienoje, vaistažolių arbatomis vakarais bei užkandžiais viso festivalio metu.Programa sukurta pasitarus su dietologais taip, kad Jūs gautumėte maksimalią naudą.

Augame kartu su Jumis, mokomės ir reaguojame į pastebėjimus. Šiais metais ypatingą dėmesį skirsime: naudojamos elektros renginio metu minimalizavimui. Patogiems, kompostavimo ir maisto rūšiavimo taškams. Aktyviai dirbsime su lokaliais tiekėjais bei koncentruosimės į mažųjų lankytojų norus.

Šiais metais nusprendėme paklausti Jūsų, kokią temą turėtume išnagrinėti giliau ir kokioje sferoje norėtumėt įgyti daugiau žinių, balsavimo metu pasirinkta tema – VANDUO.

Kodėl vanduo?

Tai – svarbiausia medžiaga, palaikanti gyvybę Žemėje. Lietus, sniegas, rasa, rūkas – visa tai yra vanduo. Vandens yra ore, gyvuosiuose organizmuose, žemėje.
Vandenynuose užsimezgusi gyvybė iki šiol slepia nuo mūsų daug paslapčių – vandenynų dugnas ištyrinėtas mažiau nei kosmosas. Vanduo nulemia klimatą bei orus.
Žmonijos civilizacija yra labai glaudžiai susijusi su vandens elementu. Seniausios žmonių gyvenvietės kūrėsi prie upių ir ežerų, šiuolaikinių technologijų laikais pramonei būtini milžiniški vandens kiekiai. Be vandens neįsivaizduojame savo laisvalaikio ar kasdienių darbų.
Vis daugiau jo suvartojama dėl augančio Žemės gyventojų skaičiaus, ekonomikos plėtros, klimato pokyčių. Net 70 proc. vandens sunaudojama žemės ūkyje – laistymui. Nesuvokdami vandens svarbos, daug jo paleidžiame vėjais ir užteršiame nesusimąstydami apie pasekmes: neužsukame čiaupo valydamiesi dantis, viešbučiuose kasdien keičiami ir skalbiami rankšluosčiai, visiškas vandens netaupymas vonioje ar duše.
Tad lysime giliau, kalbėsimės, klausime – atsakysime, populiarinsime alternatyvius pasirinkimus, juk tik per bendrą būvį pažadinsime mūsų sąmonėje naują suvokimą, santykį su žeme, vandeniu, gamta. Garsiai ir aiškiai šnekėkim apie perdirbimą, pakartotinį naudojimą bei plastiko medžiagų atsisakymą, juk pozityvus pokytis gali ateiti ir per džiugius susibūrimus. Judėkime link zero waste visuomenės kartu!

Pas mus rasite:

Pirmąjį festivalį Lietuvoje, išieškojusį žemei draugiškus sprendimus organizuojant kiekvieną renginio aspektą. Atvykti verta, vien dėl pavyzdžio, kaip žemei draugiškas renginys gali atrodyti ir kokios alternatyvos galimos ir jūsų namuose;

Erdvės:

Urban Earth Lovers TALKS:

Čia išgirsite informacinius ir edukacinius pranešimus paremtus „zero waste” piramidės principais, laisvai gvildensite aktualiausias temas;tai idėjų ir bendrų sprendimų paieškos erdvė, kur susitinka, pasisako ir bendrauja praktikai ir visuomenė. Visus sieja bendras tikslas – išsaugoti. Laikas veikti kartu.

National Geographic KIDS” ir jaunuoliai:

Festivalyje daug dėmesio skirsime vaikų ir jaunimo edukacijai apie žemę, skatinant su juo susipažinti, atrasti ir tyrinėti. Gyvas prisilietimas per kūrybą ir pojūčius,yra geriausias būdas ugdyti smalsumą, alkį žinioms, norą jį pažinti ir kurti.Vaikai, ir savarankiškai, ir su kitais šeimos nariais, kviečiami aktyviai dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, edukacinėse programose, ekskursijose, žaidimuose ir rungtyse kartu su profesionalia komanda.

Judesys:

Atrasti, išsilaisvinti, grįžti, įsižeminti,pajausti save, paleisti – judesio erdvėje galėsite ne tik įsigilinti į šiuos žodžius bet ir praktiškai prisiliesti prie naujų išgyvenimų ir atrasti ramybę. Galėsit įsiklausyti į savo kūno kalbą, patyrinėti lankstumo ribas ir atrasti raktą suvaldantį chaosą fiziniame kūne ir harmoniją lytėjime, garse ir mintyse.

Atradimas:

Prikaupusiems energijos laukinė patirtis po Antalieptę supančius miškus, smalsios bei aktyvios veiklos sužadins užslėptą prigimtį, mėgstantys iššūkius leisis į žygius bei naujus atradimus.

Atsipalaidavimas:

Pasijusite lyg priartėję prie džiaugsmingos kito pasaulio euforijos, ant žolės ištiesti kilimai kvies prigulti ir pasigrožėti dangumi, gardžios kavos kvapą norėsis pagauti, o eko-plaustas nuplukdys ieškoti nuotykių į prūdo vidurį.

Skonių turgus:

Šiemet ZW fest’20 bus sudaryta galimybė paskanauti augalinio, t.y. veganiško ir vegetariško maisto. Sveikesnių bei įdomesnių kulinarijos ir konditerijos gaminių bus gausu skonių turgaus erdvėje. Šiais metais mes ypatingai skatiname sveikatai, aplinkai ir gyvūnams draugiško maisto gamybą bei vartojimą, augalinę mitybą,sveiką gyvenimo būdą.

Dirbtuvių kiemas:

Festivalio metu rasite gausią kūrybinių dirbtuvių programą, kurios metu visi besidomintys įvairia praktine zero/low waste veikla, turės galimybę susipažinti su metodais, technologijomis bei praktiškai jas išbandyti. Skirtingos organizacijos, tikinčios ir dirbančios „zero/ low” waste principais pasidalins su jumis patarimais, kaip pataisyti seną rūbą ar net pasigaminti iš jo kažką naujo; patars iš kokios medžiagos geriausia pasisiūti pernaudojamą maišelį ir net padės tai padaryti; galiausiai turėsite galimybę pamatyti ir patys prisiliesti prie rankinių ir piniginių pagamintų iš senų maišelių. Taigi, ras naudingos veiklos kiekvienas.

Bilietai jau greitai.

2019-ųjų žinių radijo laidoje „Mažiau yra daugiau“ Milda Noreikaitė kalbina festivalio ,,Zero waste’’ organizatorę Gretą Ašmantaitę.

 

2019-ųjų žemėlapis:

 

 

 

 

2019-ųjų programa:

 

Sekite mus Facebook