fbpx

Kur žiemoja varlės?

Vėstant orams varliagyviai žiemojimui ima ieškoti nuošalesnių, šiltesnių ir saugesnių vietų, paprastai netoli savo įprastų buveinių. Žiemavietėms jie pasirenka išvartas, graužikų ar kurmių urvelius, šakų ar komposto krūvas, vandens telkinus, rūsius ar net didelio diametro negyvą trūnijančią medieną.

Antalieptės parke kūdrų pakranatėse galite pastebėti kūgio formos šakų ir žemių krūvas. Tai varliagyvių populiacijų palaikymui įrengtos dirbtinės žiemavietės. Šiose krūvose pelės išrausė urvelius, o pūvanti mediena skleidžia šilumą. Parko varliagyviams ieškantiems saugios žiemavietės nebereikia leistis į ilgą ir pavojingą kelionę.

Žiemavietės varliagyviams įrengiamos šiek tiek tolėliau nuo vandens telkinio, būtinai atviroje vietoje ir kiek aukštesnėje vietoje, kad pakilęs vanduo neapsemtų. Parinktoje vietoje iškasamas 0,5 m gylio lovys, į jį priguldoma kelmų, šakų, akmenų ir užpilama 30 cm vietinio grunto. Ant viršaus kraunama tos pačios medžiagos ir taip pat užpilama žemė. Taip iš medienos su akmenimis ir grunto sluoksnių pastatoma iki 2 m aukščio varliagyvių troblė.