Vaikščiodami po Antalieptės parką tikriausiai pastebėjote, kad prie pasivaikščiojimų takų ir populiarių lankytojų susibūrimo vietų nuolat pjaunama žolė. Daugeliui iš mūsų trumpai nuojauta pievelė asocijuojasi su tvarka ir švara. Tačiau matome, kad išpuoselėtoje vejoje auga vos kelios augalų rūšys. Sausrų metu žemai nupjautos vejos tampa ypač pažeidžiamos, o liūčių metu lietaus vanduo nuteka nuo tokios perdžiūvusios vejos, sukeldamas didesnius potvynius!
Bet tikriausiai jau atkreipėte dėmesį ir į tai, kad Antalieptės parke yra ir vešlių, žydinčių pievų pilnų margaspalvių drugelių ir kamanių. Tai pievos kurias šienaujame tik kartą metuose, kuomet augalai subrandina ir išbarsto sėklas. Tokios natūralios pievos suteikia prieglobstį daugeliui vabzdžių rūšių. Čia gyvena varliagyviai, sraigės, smulkūs graužikai.
Dieną tokiose pievose maisto randa įvairūs paukščiai, o naktį virš jų medžioja šikšnosparniai. Vešlios ir sodrios natūralios pievos geba sulaikyti lietaus vandenį, jų vešli lapija neleidžia vandeniui išgaruoti iš dirvos, todėl augalai sėkmingiau ištveria vasaros sausrą.
Natūralios pievos – puiki vieta vaistiniams augalams, o tokiose pievose galima rasti net keliasdešimt vaistinių savybių turinčių augalų!
Naujausi komentarai