Kur žiemoja šikšnospraniai?

Antalieptės vienuolyno parke gausu brandžių uoksinių medžių ir įvairaus tipo pastatų, todėl šikšnosparniams išties yra kur slėptis.

Chiropterologai (šiknospranius tyrinėjantys mokslininkai) – iš Lietuvoje gyvenančių 14 šikšnosparnių rūšių Antalieptės vienuolyno parke aptiko 5 šikšnosparnių rūšis:vandeninį pelėausį (Myotis dauben-tonii), vėlyvąjį šikšnį (Eptesicus serotinus), šiaurinį šikšnį (Eptesicus nilssonii), Natuzijaus šikšniuką (Pipistrellus nathusii) ir šikšniuką nykštuką (Pipistrellus pipistrellus).

Dienomis gyvūnai slepiasi uoksose, drevėse ar specialiai jiems, pagamintuose ir iškeltuose inkiluose. Naktimis šie gyvūnėliai skrenda medžioti virš vandens telinių ir atvirų pievelių skraidančių vabzdžius. Šikšnosparnis tikras ėdrūnas – per naktį sumedžioja iki trečdalio savo kūno savorio vabzdžių.

Įsivaiduokite, per naktinę medžioklę gyvūnėlis sugauna iki 5 tūkst. uodų! Artėjant žiemai ir vėstant orams, vienos šikšnosparnių rūšys migruoja į šiltesnio klimato kraštus: Pietinę Vokietiją, Prancūziją, Nyderlandus. Kitos rūšys pakantesnės žvarbesniems orams, lieka žiemoti netoli savo vasaros gyvenimo vietų: rūsiuose, olose, tuneliuose ir kitose požeminėse vietose.

Siekdami sudaryti sąlygas žiemojančioms šikšnosparnių rūšims išvalėme ir naujai paskirčiai pritaikėme seną vienuolyno ledainę.