fbpx

ZERO WASTE FEST’21

 

2021 m. rugpjūčio 13-15 d. Zero Waste fest Zarasų rajone, Antalieptėje vyks jau trečią kartą.

Gamtai draugiškas festivalis, kviečiantis susiburti visus besidominčius aplinkosauginėmis temomis, alternatyvų paieškomis, aktyviu laisvalaikiu ir muzika.

Festivalyje laukiame ne tik gyvenimo be atliekų” šalininkų, tačiau ir tų, kurie pradėjo domėtis tvaresniu rytojumi tik vakar.

Šių metų festivalio tema – MAISTAS. 

Šią temą liesime per AŠ, VERSLAS ir ŠEIMA prizmes, tad sau naudingos informacijos ras kiekvienas.

Nors diskusijos koncentruosis į maistą, tačiau nebus pamirštos ir kiekvienais metais rengiamos kūrybinės dirbtuvės, maisto erdvė “Local meets Global”, judesio erdvė, muzikos pasirodymai, įkvepiantys performansai, bei, aišku, pramogos visai šeimai!

Festivalyje ragausime lokalių bei egzotiškų naujovių – tik spėk išalkti! Gėrybių turgelyje prekybininkai prekiaus įvairiausiais home/hand made, natural, eko produktais skirtais buičiai ir grožiui. Čia turėsite galimybę įsigyti ir Zarasų rajone užaugintų daržovių ir kitų maisto gėrybių! Dienos metu mokysimės, klausysime ir diskutuosime, o vakarus pasitiksime su kokybiška muzika bei atlikėjais.  Visai vėlai, mūsų lauks laužas ir DJ po atviru dangumi!

Žengsim link rudens skanaudami, ragaudami, jausdami ir diskutuodami prie bendrų stalų su draugais.

Šių metų festivalio programa ir vėl nemokama!

Visos festivalio erdvės, įskaitant muzikos pasirodymus, bus nemokamos ir prieinamos visiems.

Kaip atrodys šių metų festivalis?

Urban Earth Lovers TALKS erdvėje vyksiančios diskusijos, pokalbiai bei pranešimai MAISTO tema bei muzikiniai pasirodymai taps festivalio židiniu.

Šeimų ir atsipalaidavimo erdvė džiugins mažus ir didelius įvairiausiomis veiklomis. Čia mūsų lauks akustiniai muzikos pasirodymai, kūrybiniai užsiėmimai bei nostalgija dvelkiantis vaikystės žaidimų kiemas!

Judesio erdvėje per garsą, šokį ir savo kūno tipo pažinimą leisimės į savęs pajautimo kelionę ir joje pasisemsime gyvybei taip reikalingos energijos.

Dirbtuvių kiemas šiais metais pasiūlys maisto gaminimo bei maisto gyvavimo prailginimo užsiėmimus, kurių metu prisiminsime kaip rauginti daržoves ar kaip suminkyti gardžią duoną namuose!

Gėrybių turgelis kvies įsigyti prekes iš kruopščiai atrinktų ir tvarių grožio, maisto ir buities produktų.

Inovacijų erdvėje eksperimentuosime, tyrinėsime ir pamatysime maistą visai kitu kampu!

Maisto erdvėje “Local meets Global” kulinarai food truck’uose ruoš skirtingų virtuvių patiekalus bei gėrimus, verčiančius patirti netikėčiausias skonių puokštes.

„Gongų naktis – kelionė į proto ramybę“. Šiais metais, festivalio programą papildo ypatingas potyris – galimybė pasinerti į 8 valandas trunkančią magiškų garsų ir gilaus poilsio kelionę į save. Gongų nakties metu nuolatos skambančių, neįprastų magiškų garsų skambesiai ves į kitokį pasaulio ir savęs suvokimą, o per tai – į naujus atradimus. (Bilietą, į šį potyrį, reikia įsigyti atskirai).

TKM – taršos kompensavimo mokestis.

Festivalyje susidarančios atliekos bei išeikvotos sąnaudos yra vienas ryškiausių padarinių aplinkai bei akivaizdus poveikis festivalio lankytojui. Tai, taip pat, yra viena brangiausių festivalio išlaidų. Renginio metu galėsite naudotis tualetais, dušais, geriamu vandeniu, elektra, indaplovėmis, kompostavimo bei šiukšlių konteineriais susimokėję TKM mokestį.

Jau antrus metus įgyvendiname aplinkosaugos požiūriu sąmoningą atliekų skaičiavimo bei taršos kompensavimo schemą arba kitaip – skaičiuojame festivalio paliktus pėdsakus.

Įvertinę ir išmatavę, kokį pėdsaką palieka festivalis, kiek atliekų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų, vandens buvo sunaudota nuo festivalio organizavimo pradžios iki paskutinio taško padėjimo ant „i“, kompensuojame prisidėdami prie ilgalaikių aplinkosaugos projektų.

Kam skyrėme 2020 metų TKM galit pažiūrėti čia.

PILNA RENGINIO PROGRAMA JAU GREITAI.

Apgyvendinimas.

1. Laboratorija Medus” – naujai įrengtas pastatas puikiai tinkantis šeimoms apsigyventi. Kambariai ne didesni nei penkių vietų, kiekvienas iš jų turi atskirą dušą bei privatų tualetą. Miegosite ramiai, o ryte galėsite gerti kavą, virtuvėje, esančioje pirmutiniame pastato aukšte.

2. Vienuolyno hostelis – visi kambariai prasideda nuo penkių miegamų vietų. Pilnas istorijos vienuolynas, skaniai užliūliuoja, o rytinis kambariokų šurmulys neleis ilgai snūduriuoti. Hostelis padalintas į dvi dalis: su augintiniais ir be.

3. Palapinių ir kemperių miestelis – čia gyvena arčiausiai motinos gamtos norintys galvą glausti.

Daugiau inofrmacijos apie apgyvendinimą rasit čia.

TKM ir nakvynę įsigyti galite čia.

Zero Waste fest MAISTAS 2021 

Ieškosime godžių atsakymų į smarkiai suprieskoniuotus klausimus kaip:
Švarus maistas nuo lauko iki lentynos – įmanoma?
Ar sugebame tiekti ekologišką maistą be žalos gamtai?
Kaip pritaikyti tvaraus maisto sąvoką kasdieniniame gyvenime? Kaip gali kisti mūsų maisto kultūros įpročiai?
Kokį poveikį mūsų pasirenkamas maistas daro aplinkai ir kokį pėdsaką jis palieka?
Ekologinis ūkininkavimas – kas tai?
Maisto kompostavimas – nuo ko pradėti?
Nagrinėsime šiuos ir kitus klausimus, nes juk šiais laikais švarus maistas ir ekologija vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime; dar daugiau – apie tai būtina kalbėti ir imtis veiksmų, norint išsaugoti žemės ir mūsų visų sveikatą🌿

2021 festivalio pasiruošimo darbai jau pradėti, sekite mus Facebook paskyroje ir pirmieji sužinokite naujienas!

Festivalio taisykles rasite čia.

Mūsų draugai ir partneriai

Daugiau apie festivalį:

Zero Waste fest 2020

Zero Waste fest 2019:

Sekite mus Facebook