Analogų Lietuvoje neturintis Zero Waste fest vyks jau trečią kartą.
Rugpjūčio 13-15 dienomis „Inovatorių slėnyje”, Antalieptėje, vyks trečiasis gamtai draugiškas vasaros festivalis „Zero Waste fest“. Renginio organizatoriai pristato šių metų programą bei kviečia visus dalyvius, įmones bei pokyčių kūrėjus į erdvę, sukurtą be atliekų.
„Mūsų tikslas būti pavyzdžiu visiems festivaliams. Siekiame įrodyti, jog organizuoti festivalį yra įmanoma gamtai draugišku būdu, nesukuriant papildomos taršos ir netgi ją kompensuojant. Manome, kad tvarumas bei sąmoningas vartojimas turėtų būti kiekvieno darbotvarkėje, o norint pereiti prie darnaus vystymosi, būtinas bendradarbiavimas“.
Šiais metais netruks naujienų, kaip tiesiogiai transliuojamos diskusijos, AUGA degustacinė Zero Waste vakarienė, gėrybių turgelio erdvė, kurioje visi galės įsigyti aplinkai draugiškas prekes namams ar grožiui, visą naktį vyksianti gongų garsų kelionė bei festivalio programos aplikacija.
Šių metų festivalio tema – MAISTAS.
Šią temą liesime per AŠ, VERSLAS ir ŠEIMA prizmes, tad sau naudingos informacijos ras kiekvienas.
Nors diskusijos koncentruosis į maistą, tačiau nebus pamirštos ir kiekvienais metais rengiamos kūrybinės dirbtuvės, maisto erdvė “Local meets Global”, judesio erdvė, muzikos pasirodymai, įkvepiantys performansai, bei, aišku, pramogos visai šeimai!
Festivalyje ragausime lokalių bei egzotiškų naujovių – tik spėk išalkti! Gėrybių turgelyje prekybininkai prekiaus įvairiausiais home/hand made, natural, eko produktais skirtais buičiai ir grožiui. Čia turėsite galimybę įsigyti ir Zarasų rajone užaugintų daržovių ir kitų maisto gėrybių! Dienos metu mokysimės, klausysime ir diskutuosime, o vakarus pasitiksime su kokybiška muzika bei atlikėjais. Visai vėlai, mūsų lauks laužas ir DJ po atviru dangumi!
Žengsim link rudens skanaudami, ragaudami, jausdami ir diskutuodami prie bendrų stalų su draugais.
Šių metų festivalio programa ir vėl nemokama!
Kaip atrodys šių metų festivalis?
Festivalio programa išlieka nemokama, tačiau TKM – taršos kompensavimo mokestis lieka.
Renginio metu susidarančios atliekos bei išeikvotos sąnaudos yra vienas ryškiausių padarinių aplinkai bei akivaizdus poveikis festivalio lankytojui. Tai, taip pat, yra viena brangiausių festivalio išlaidų.
„Jau antrus metus, kartu su „Planet Positive“ įgyvendiname aplinkosaugos požiūriu sąmoningą atliekų skaičiavimo bei taršos kompensavimo schemą arba kitaip – skaičiuojame festivalio paliktus pėdsakus. Įvertinus ir išmatavus, kokį pėdsaką palieka festivalis, kiek atliekų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų, vandens buvo sunaudota nuo festivalio organizavimo pradžios iki paskutinio taško padėjimo ant „i“, kompensuojame prisidėdami prie ilgalaikių aplinkosaugos projektų.“.
„Esam tikri, kad žiūrovams ir klausytojams festivalis padovanos neeilinių potyrių“!
„Urban Earth Lovers TALKS” diskusijų bei muzikos erdvėje išvysime pašnekovus, mūsų partnerius bei draugus, „AUGA group“ ir „Rimi Baltic” bei daug kitų, gerai žinomų veidų.
Renginį atidarys Giedrius Bučas, žygio “Už švarią Lietuvą” iniciatorius.
Išvysime pašnekovus, tokius kaip Viktorija Kordiukova bei Simona Cymbaliukaite, kurios pasidalins savo tvaraus vartojimo sąvokomis bei „žalio gyvenimo“ patarimais.
Vakaro programoje šioje erdvėje išvysime „Baltos Varnos“ bei „Kamanių šilelis“ muzikinius pasirodymus.
„Čilas“ erdvė džiugins mažiausius įvairiausiomis veiklomis. Čia lauks akustiniai muzikos pasirodymai, kūrybiniai užsiėmimai, tokie kaip Miesto laboratorijos sukurtas „Zero Hero“ žaidimas vaikams, skirtas išmokti rūšiuoti, festivalio įvaizdžio kūrimas ar nostalgija dvelkiantis vaikystės žaidimų kiemas.
„Judesio“ erdvėje per garsą, šokį ir savo kūno tipo pažinimą galėsite leistis į savęs pajautimo kelionę. Begalė įvairios jogos praktikų, giluminio kvėpavimo pamokų, gongų meditacijų bei kalanetikos užsiėmimų.
Taip pat festivalio programą papildo ypatingas potyris – galimybė pasinerti į 8 valandas trunkančią magiškų garsų ir gilaus poilsio kelionę į save. Gongų nakties metu nuolat skambančių, neįprastų magiškų garsų skambesiai ves į kitokį pasaulio ir savęs suvokimą.
„Dirbtuvių kiemas“ šiais metais kvies į daugkartinių maišelių, universalaus ploviklio, vaškinių maistinių drobelių, natūralaus muilo, alijošiaus gelio gamybos dirbtuves.
„Gėrybių turgelis” kvies įsigyti prekes iš kruopščiai atrinktų ir tvarių grožio, maisto ir buities produktų.
Maisto erdvėje „Skonių turgus“ kulinarai maisto furgonėliuose ruoš skirtingų virtuvių patiekalus bei gėrimus, verčiančius patirti netikėčiausias skonių puokštes.
Dėl vis labiau stiprėjančios Covid-19 pandeminės situacijos, festivalio organizatoriai prašo būti atsakingiems ir į festivalį atvykti tik su galimybių pasu. Turint viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) į festivalį nevykti. Saugokite save bei kitus.
Kam skyrėme 2020 metų TKM galit pažiūrėti čia.
Apgyvendinimas.
1. Laboratorija „Medus” – naujai įrengtas pastatas puikiai tinkantis šeimoms apsigyventi. Kambariai ne didesni nei penkių vietų, kiekvienas iš jų turi atskirą dušą bei privatų tualetą. Miegosite ramiai, o ryte galėsite gerti kavą, virtuvėje, esančioje pirmutiniame pastato aukšte.
2. Vienuolyno hostelis – visi kambariai prasideda nuo penkių miegamų vietų. Pilnas istorijos vienuolynas, skaniai užliūliuoja, o rytinis kambariokų šurmulys neleis ilgai snūduriuoti. Hostelis padalintas į dvi dalis: su augintiniais ir be.
3. Palapinių ir kemperių miestelis – čia gyvena arčiausiai motinos gamtos norintys galvą glausti.
Daugiau inofrmacijos apie apgyvendinimą rasit čia.
*Dalyvavimas festivayje tik su galimybių pasu arba su neigiamu testo išrašu.
TKM ir nakvynę įsigyti galite čia.
Sekite mus Facebook paskyroje ir pirmieji sužinokite naujienas!
Festivalio taisykles rasite čia.
Mūsų draugai ir partneriai
Daugiau apie festivalį:
Zero Waste fest 2019:
Sekite mus Facebook